Добсън вкара зелена светлина, Айлъндърс победиха Блу Джакетс с 4-2, за да поддържат надеждите за плейофите живи
AP News | 2024-04-05 | 04:08:34

КЪЛЪМБЪС, Охайо (AP) — Ноа Добсън вкара зелена светлина в началото на третия период и Ню Йорк Айлъндърс останаха живи в стремежа си към последното място за уайлд кард в Източната конференция с победа с 4-2 над Кълъмбъс Блу Джакетс в четвъртък вечер.

Пиер Енгвал и Бо Хорват вкараха голове в първия период, а Иля Сорокин спряха 25 удара за островитяните, които спечелиха три поредни победи и надскочиха Вашингтон Кепитълс – загубили с 4-1 от Питсбърг в четвъртък – и Детройт Ред Уингс за финалния плейофен слот с шест оставащи мача.

The победата извади Ню Йорк дори по точки с Филаделфия Флайърс за трето място в Метрополитън Дивизия.

Кирил Марченко отбеляза гол и асистенция, а Дмитрий Воронков също вкара за Кълъмбъс, който спечели последните си две победи. Даниил Тарасов спря 13 изстрела, преди да напусне игра при 2:07 преди края на първия период след сблъсък до мрежата. Джет Грийвс направи 24 спирания за помощ.

Айлъндърс помете серията за сезона с Кълъмбъс, който вече беше елиминиран от състезанието за плейофите.

Енгвал прокара шайбата покрай Тарасов с шест секунди до края на пауърплей, за да открие резултата при 7:53 от първия период. Кълъмбъс отвърна със собствен гол от пауърплей, когато Воронков отбеляза рикошета на Марченко в 9:45.

Хорват даде преднина на Ню Йорк с еднократен удар от десния кръг след подаване на Матю Барзал. Неговият 31-ви гол за сезона удължи поредицата му от голове до три мача.

Марченко дръпна Кълъмбъс дори с помощта на Сорокин, като отби шайбата от лицевата маска на вратаря в мрежата при 17:22 и удължи головата си серия до три мача.

Добсън изведе островитяните напред 3-2 при 17:22 на третия и Кайл Палмиери добави празен гол с 38 оставащи секунди.

Айлъндърс: Домакин на Нешвил събота вечер.

Blue Jackets: Домакин на Филаделфия събота вечер.